Słoneczniki i Niezapominajki – Człowiek za burtą

Posted on Posted in Maj

Przedszkolaki z grupy Niezapominajek i Słoneczników (30.05) wybrały się do Centrum Konserwacji Wraków Statków na zajęcia zorganizowane pt. „Człowiek za burtą”. Dzieci zapoznały się ze znakami, które można spotkać na basenie, nad jeziorem lub morzem i ich znaczeniem. Dowiedziały się, co oznaczają wybrane kolory flag umieszczonych nad wodą oraz mogły przymierzyć kamizelki ratunkowe i obejrzeć z bliska koło ratunkowe ratownika. Dowiedziały się także, co należy zrobić, gdy zaczyna tonąć statek i mogły wejść do tratwy ratowniczej. Obejrzały co się w niej znajduje i mogły dotknąć kombinezon ratowniczy. Na koniec wzięły udział w sztafecie z kamizelką ratunkową oraz wykonały zadanie plastyczne. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta na zajęciach przyda się dzieciom podczas zbliżających się wakacji.