Wielka Środa – Misterium Wielkanocne

Posted on Posted in Marzec

Wielka Środa była, jak zwykle w naszym przedszkolu, dniem pełnym wrażeń. Już od rana kolejne grupy przedszkolaków udawały się do ogrodu na poszukiwanie zajączka wielkanocnego. Radości było co niemiara, a co najważniejsze, każdy przedszkolak odnalazł swój pięknie ozdobiony koszyczek pełen niespodzianek.

Punktem kulminacyjnym było przedstawienie Misterium Wielkanocnego, przygotowanego przez grupę „Maków”. Dzieci poznały legendę o Rudziku – ptaszku z czerwonym brzuszkiem, który pomagał Jezusowi podczas śmierci na krzyżu, wyciągając dzióbkiem kolce z jego głowy. Dzieci mogły zobaczyć fragment Drogi Krzyżowej (spotkanie z Matką Bożą, Szymonem z Cyreny, św. Weroniką). „Maki” przedstawiły również Ostatnią Wieczerzę oraz modlitwę w Ogrójcu, a na koniec ukazały Jezusa Zmartwychwstałego wśród aniołów. Wszystkim zgromadzonym, a w szczególności zaproszonym Rodzicom, dzieci złożyły piękne życzenia świąteczne.

Dopełnieniem tego wyjątkowego dnia było święcenie potraw i obiad w formie śniadania wielkanocnego, aby przybliżyć dzieciom polskie tradycje związane z tymi, najważniejszymi dla chrześcijan, świętami.